Elektroniczne podnoszenie ciśnienia oleju 3.0TDI

Elektroniczne podnoszenie ciśnienia oleju 3.0TDI

Elektroniczne podnoszenie ciśnienia oleju w silnikach 3.0 TDI

 

Silniki 3.0 TDI są jednymi z najbardziej popularnych i niezawodnych jednostek napędowych wykorzystywanych w samochodach marki AUDI, VOLKSWAGEN, PORSCHE. Oferują one doskonałe osiągi i wydajność, jednak istnieje możliwość jeszcze bardziej zoptymalizować ich działanie. W tym artykule przyjrzymy się technologii, która umożliwia elektroniczne podnoszenie ciśnienia oleju w silnikach 3.0 TDI co przekłada się na zwiększenie żywotności silnika i zapobiega kosztownych awarii i zatarcia jednostki.

Dlaczego warto podnieść ciśnienie oleju?

Podnoszenie ciśnienia oleju w silniku 3.0 TDI ma wiele korzyści. Przede wszystkim, zwiększenie ciśnienia oleju pozwala na lepsze smarowanie i chłodzenie elementów silnika, co przekłada się na jego dłuższą żywotność. Ponadto, wyższe ciśnienie oleju poprawia szczelność pierścieni tłokowych i zwiększa wydajność całego układu napędowego.

Bezpieczeństwo i niezawodność

W Boost Factory dysponujemy narzędziami, które umożliwiają elektroniczne podnoszenie ciśnienia oleju w silnikach 3.0 TDI. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi i specjalistycznemu oprogramowaniu, jesteśmy w stanie precyzyjnie regulować parametry pracy silnika, w tym ciśnienia oleju. Proces ten jest całkowicie nieinwazyjny i nie wymaga żadnych mechanicznych modyfikacji silnika.

Korzyści wynikające z podnoszenia ciśnienia oleju

Podnoszenie ciśnienia oleju w silnikach 3.0 TDI z pomocą Boost Factory przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim, zwiększone ciśnienie oleju poprawia wydajność układu smarowania, co wpływa na dłuższą żywotność silnika i turbo sprężarek oraz redukuję ryzyko awarii.

Wada występuję w wiekszości w silnikach 3.0 TDI różnych modeli samochodów grupy VAG po 2014 roku..

Przykłady (do sprawdzenia)

Kody silników:

3.0 TDI 204 KM – DDXB, DDXC,DDXA
3.0 TDI 211 KM – CZVC
3.0 TDI 218 KM – CZVB,CZVA, CRTF

3.0 TDI 224 KM – DDXB,DDXC
3.0 TDI 258 KM – DDXE
3.0 TDI 268 KM – CRTD

3.0 TDI 272 KM – CRTF, CRTD, CRTC,CRTE,
3.0 TDI 313 KM – CGQB
3.0 TDI 320 KM – CVUA
3.0 TDI 326 KM – CVUB

ciśnienie oleju po zabiegu